قیمت خرید و فروش قالب مدور

زمان مطالعه: 4 دقیقه

سازه مدور چیست؟

قالب فلزی مدولار

قالب فلزی استاندارد

قالب فلزی ستون مربع و مستطیل

قالب دیوار برشی

در این بخش قصد داریم به معرفی و بررسی قیمت خرید و فروش قالب مدور بپردازیم. در ابتدا بهتر است با نقش این قالب آشنا شویم. این قالب در صنعت ساخت و ساز ساختمانی، پل‌سازی و راه ‌سازی جایگاه ویژه ای دارد، از این قالب‌ها جهت فرم دهی مواد مصالح که نیازمند زمان زیادی هستند تا به استحکام مد نظر برسند استفاده می‌شوند. همچنین کاربرد چشم‌گیر این قالب در سازه‌هایی که دارای زاویه‌های متنوع و سطح‌های پیچیده هستند غیر قابل انکار است.  قالب‌های مدور از نظر اندازه قطر به سه دسته قطر کوچک، قطر متوسط و قطر بزرگ تقسیم می‌شوند. قالب مدور در شکل‌های متفاوت تولید می‌شود و بر اساس نوع بتن ریزی مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای ساخت قالب مدور گرد و قوسی شکل از لوله، قوطی نورد شده و گیره استفاده می‌گردد. 

قیمت خرید و فروش قالب مدور

کاربرد قالب مدور در ساخت و ساز

  شکل ظاهری و قیمت مناسب قالب مدور سبب شده است که این قالب در ساخت‌ و ساز‌ها طرفدار زیادی پیدا کند. این قالب برای فرم دهی، تمرکز زدایی و تعدیل بار‌های بیرونی وارده بر ساختمان و سازه ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین از دیگر کاربرد‌های قالب مدور در ساخت و ساز می‌توان به مواردی مانند پایه‌های باربر، سکو‌های غیر مدول و سطوح غیر همسطح شبیه گنبد اشاره کرد. استحکام و مقاومت قالب مدور در برابر فشار‌های بیرونی، شرایط جوی مانند رطوبت و آب و ماندگاری بالا سبب محبوبیت آن گردیده است. همانطور که در مطالب بالا اشاره شد قالب فلزی مدور بر اساس اندازه قطر به سه دسته تقسیم می‌شوند. قالب مدور به شکل دو تکه طراحی و ساخته می‌شود و در مخازن بتنی و سیلو‌ها کاربرد بسیاری دارند. 

روش ساخت و تولید قالب مدور

قالب مدور که به آن قالب شبه مدولار نیز گفته می‌شود با به کاربردن پانچ‌های طولی و حذف کردن تسمه‌های عرضی تولید می‌شود. قالب مدور در سازه‌های دایره ای با شعاع‌هایی بین 120 تا 450 سانتی متر مورد استفاده قرار می‌گیرند. روش ساخت و تولید قالب مدور بر اساس استاندارد‌های جهانی بوده و از متریال‌های درجه یک تولید می‌شوند. نکته‌ای که باید به آن توجه کرد و می‌شود گفت که از فاکتور‌های مهم هنگام سفارش قالب مدور است، شرکت تولیدکننده قالب می‌باشد. سازنده قالب باید دارای تخصص، سابقه درخشان و ابزارآلات به روز باشد. 

روش ساخت و تولید قالب مدور

سفارش ساخت قالب مدور

قالب‌های مدور به صورت آماده وجود ندارد، برای تهیه و خرید این قالب‌ها باید اقدام به سفارش ساخت قالب مدور مورد نیاز کنید تا توسط سازنده قالب تولید شود. زمانی که طراحی سازه صورت گرفت و نقشه نهایی ترسیم و اندازه‌ها مشخص گردید، نقشه پایانی در اختیار سازنده قالب قرار می‌گیرد و پس از برآورد میزان فلز و مواد اولیه مورد نیاز و قیمت، مراحل ساخت قالب مدور شروع می‌شود. قابل ذکر است که سفارش قالب مدور به اقتصادی بودن پروژه کمک زیادی می‌کند، زیرا طراحی قالب بر اساس نقشه و طرح باعث صرفه جویی در میزان مواد اولیه مورد استفاده شده و زمان اجرای پروژه را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

قیمت خرید قالب مدور

مزایای استفاده از قالب مدور

بعد از معرفی، کاربرد و روش تولید قالب مدور نوبت به بررسی مزایای  قالب مدور در صنعت ساخت و ساز می‌رسد. قالب‌های فلزی مدور ویژگی و مزایای زیادی در صنعت ساخت و ساز دارد و به سبب این مزیت‌ها تولید و ساخت قالب مدور روز به روز در حال افزایش است. از جمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. داشتن طول عمر طولانی
  2. سهولت و ایجاد تسریع در جمع آوری و مونتاژ قالب‌ها
  3. ایجاد یک سطح صاف و یک دست در انواع سازه‌های بتنی 
  4. قیمت مناسب قالب مدور و اقتصادی بودن آن 
  5. افزایش ایمنی در برابر فشار‌های وارده بر سازه و مقاومت در برابر حرارت 

قیمت خرید قالب مدور

قیمت قالب مدور از دیگر موارد مهم در هنگام خرید این قالب است. با توجه به اینکه این قالب وظیفه مهم و اساسی در ایجاد ایمنی، استحکام و شکل دهی سازه‌ها ایفا می‌کند جنس و کیفیت آن مهم است و قیمت خرید قالب مدور نیز تحت تاثیر مستقیم عواملی همچون جنس، کیفیت و اندازه قالب است، برای اطلاع از قیمت فروش این قالب با کارشناسان فروش فرم کاوان ارتباط بگیرید.

کاربرد قالب مدور در ساخت و ساز

جمع بندی

قالب مدور در سازه‌هایی که دارای سطوح پیچیده و غیر هم سطح هستند استفاده می‌شود و سبب شکل دهی و ایجاد استحکام سازه‌ها می‌گردد. استفاده از قالب مدور دارای مزیت‌های فراوانی هستند که در بالا اشاره شد. قالب مدور به صورت آماده در بازار یافت نمی‌شود، برای استفاده از این قالب باید بر اساس نقشه و سازه سفارش ساخت قالب مدور را داشته باشید و پس از برآورد قیمت و میزان متریال‌های مورد نیاز  توسط سازنده قالب مراحل ساخت قالب شروع شود. دقت فرمایید که قیمت فروش قالب مدور تحت تاثیر عوامل‌های زیاد مانند جنس، وزن، کیفیت، میزان مواد اولیه استفاده شده است.

ارتباط با کارشناسان