قیمت فروش قالب مدولار استاندارد

زمان مطالعه: 4 دقیقه

قالب مدولار استاندارد چیست؟

قالب دیوار برشی

قالب فلزی مدولار

قالب فلزی ستون مربع و مستطیل

قالب سازه های مدور

در ساخت اسکلت بتنی انتخاب قالب مناسب یک چالش بزرگ برای مهندسین است. وظیفه اصلی قالب در سازه‌ها استحکام بخشیدن و فرم دهی به سازه است. به همین جهت انتخاب قالب مناسب بر هزینه و زمان اتمام پروژه بسیار تاثیر گذار است، اما نکته حائز اهمیت این است که حدود 30 الی 70 درصد هزینه‌های یک پروژه به اجرای بتن ریزی اختصاص می‌یابد و برای انتخاب یک قالب استاندارد مناسب باید به فاکتور‌هایی مثل تکرار پذیری، شکل ظاهری و قیمت فروش قالب مدولار استاندارد توجه نمود.

قیمت فروش قالب مدولار استاندارد

مزیت استفاده از قالب مدولار استاندارد

استفاده از قالب مدولار استاندارد در پروژه مزیت‌های زیادی به دنبال دارد، از جمله این مزیت‌ها می‌توان به ماندگاری بالا، ضد حریق، استحکام زیاد و قیمت مناسب قالب استاندارد اشاره کرد، اما جالب است بدانید که برای به کارگیری این قالب شما نیاز به سفارش آن ندارید و فروش قالب مدولار استاندارد به صورت آماده در بازار صورت می‌گیرد.

از دیگر مزیت‌هایی که سبب شده است این قالب استاندارد مورد توجه همگان قرار بگیرد قابل حمل بودن آن است، سطح این قالب از ورق آهن سیاه با قطر 3 میلی متری ساخته شده است. 

اندازه ابعاد قالب استاندارد

برای سهولت در اجرای قالب‌های ساختمان برای پیمانکار، شرکت فرم کاوان قالب استاندارد را در اندازه ‌های مختلف تولید و عرضه می‌کند. معمولا طول این قالب در اندازه‌های 1، 1.5 و 2 متر بوده و عرض آن‌ در اندازه‌های 45،40،35،30،25،20،15،10 و 50 می‌باشد. 

خرید قالب فلزی مدولار استاندارد

کاربرد قالب مدولار استاندارد

قالب مدولار استاندارد به دلیل داشتن اندازه‌های متنوع و قابل حمل بودن آن کاربرد گسترده ای در ساخت و ساز و بتن ریزی دارد به طوری که این قالب به عنوان یک قالب همه کاره نیز شناخته شده است. 

نکته جالبی که درباره قالب مدولار استاندارد وجود دارد قابلیت تکراری پذیری آن است و ظرفیت استفاده قالب استاندارد در صورت مراقبت صحیح از آن به 60 مرتبه نیز خواهد رسید. استفاده از قالب مدولار به دلیل تکرار پذیری بسیار اقتصادی است و می‌تواند کاهش چشم گیری در هزینه ‌های یک پروژه داشته باشد، از طرفی دیگر قیمت قالب استاندارد به دلیل کاربرد همه جانبه ای که دارد بسیار مقرون به صرفه است و سازه ای زیبا و ایمن را به شما تحویل خواهد داد.

تولید و ساخت قالب مدولار استاندارد

قالب استاندارد به صورت آماده وجود ندارد و تولید و ساخت قالب مدولار استاندارد بر اساس نوع پروژه، اندازه‌های مورد نیاز، کاربرد و تعداد لازم در یک پروزه صورت می‌گیرد. هنگام اجرای سازه یا پروژه‌های عمرانی در ابتدا هدف از اجرای پروژه معین می‌گردد، سپس اندازه و تعداد قالب‌ها محاسبه می‌شود. پس از انجام مراحل فوق نوبت به سفارش، تولید و ساخت قالب استاندارد مورد نیاز می‌رسد. نقشه و طرح سازه مدنظر در اختیار تولیدکننده قالب قرار می‌گیرد و سازنده بر اساس نقشه دریافتی اقدام به ساخت قالب مدولار مورد نیاز می‌کند.

ساخت و خرید قالب فلزی مدولار استاندارد

نحوه سفارش قالب مدولار استاندارد

سفارش قالب مدولار استاندارد یکی مهم‌ترین و حساس‌ترین بخش پروژه است. زیرا قالب مدولار نقش پر رنگی در ایمنی و مدت زمان اجرای پروژه است. قبل از سفارش قالب ابتدا باید سازنده قالب متخصص را یافت. سازنده قالب مدولار باید از روش استاندارد، تخصص، دانش کافی روش تولید و ساخت مدرن و به روز بهره‌مند باشد. قابل ذکر است که سفارش ساخت قالب بر اساس نیاز سبب صرفه جویی در هزینه پروژه می‌شود. شرکت فرم کاوان مهر از تولیدکنندگان برتر انواع قالب‌های فلزی با بیش از 20 سال سابقه آماده دریافت انواع سفارشات جهت ساخت انواع قالب فلزی می‌باشد.

خرید و فروش قالب مدولار استاندارد

خرید و فروش قالب مدولار استاندارد توسط شرکت‌هایی که حوزه کاری آن‌ها فروش قالب‌های مدولار است انجام می‌شود. دقت داشته باشید هنگام خرید قالب مدولار استاندارد از سلامت آن مطمئن شوید و از شرکت‌های معتبر نسبت به خرید اقدام فرمایید تا زمان اجرای پروژه با مشکل مواجه نشوید.

قیمت قالب استاندارد

همانطور که در بخش‌های قبل اشاره شد، قیمت قالب استاندارد به فاکتور‌های زیادی همچون ابعاد، جنس، کیفیت و مواد اولیه بستگی دارد و از آن جایی که نوسانات زیادی در قیمت مواد اولیه وجود دارد نمی‌توان قیمت مشخص برای قالب مدولار استاندارد در نظر گرفت، به همین جهت برای دریافت لیست قیمت به روز قالب با کارشناسان تیم فروش فرم کاوان تماس حاصل فرمایید.

خرید و فروش قالب مدولار استاندارد

جمع بندی

قالب مدولار استاندارد زیر مجموعه قالب مدولار می‌باشد، این قالب بر اساس کاربرد و اندازه‌های مورد نیاز در پروژه ها ساخته و تولید می‌شود. برای استفاده از این‌ قالب‌ها باید اقدام به سفارش کنید. جهت سفارش قالب نیز ابتدا باید تولیدکننده معتبر را شناسایی کنید سپس در مورد جزئیات پروژه صحبت کنید. روش ساخت قالب، مواد اولیه، دانش و تخصص سازنده از فاکتور‌های مهم هستند که هنگام انتخاب سازنده قالب باید به آن توجه کرد. ساخت و تولید قالب استاندارد بر اساس نیاز و توسط تولیدکننده با تجربه و متخصص سبب صرفه جویی در هزینه و زمان اجرای پروژه می‌گردد. همچنین استفاده و مراقبت صحیح از قالب این امکان را به شما می‌دهد که برای پروژه‌های مختلف دیگر نیز از آن استفاده کنید.

ارتباط با کارشناسان