قیمت فروش قالب پل بتنی

زمان مطالعه: 3 دقیقه

قالب پل بتنی چیست؟

قالب فلزی مخازن

قالب فلزی سد

قالب فلزی تونل

قالب فلزی خاص

با گسترش و انجام پروژه‌های پل سازی‌های متعدد قالب‌‌های پل سازی، مصالح و مواد گوناگون تولید و عرضه شده است، که در این میان قالب پل بتنی از مهم‌ترین بخش پل سازی است و به دو دسته قالب دائمی و موقت تقسیم می‌شوند.

قالب دائمی قالبی است که به صورت دائمی در قسمت مورد نظر باقی می‌ماند، اما قالب موقت بعد از خشک شدن و شکل گرفتن از پل جدا می‌شود، قیمت فروش قالب پل بتنی نیز به دائمی یا موقت بودن و مواد اولیه بستگی دارد. هدف اصلی استفاده از قالب پل، استحکام بخشیدن و افزایش طول عمر پل است از این رو کیفیت مواد اولیه در این قالب از اهمیت بسیاری برخوردار است. در ادامه به معرفی و کاربرد قالب پل می‌پردازیم.

قالب پل بتنی چیست؟

پل‌ها یکی از حیاتی ترین بخش شهر جهت عبور و مرور از موانع، راه‌ها و جاده‌ها هستند. همچنین از دیگر کاربردهای پل می‌توان به انتقال لوله آب و خط عبور قطار اشاره کنیم. جالب است بدانید بعضی پل‌ها ثابت نیستند و به عنوان پل متحرک شناخته شده اند که می‌توان به پل‌ های مخصوص عبور قایق و کشتی اشاره نمود. برای پیاده سازی این سازه‌های مهم، قالب‌هایی تحت عنوان قالب پل نیاز است. 

با توجه به اهمیت و کاربرد پل، قالب‌های مورد استفاده در این سازه باید به صورت تخصصی و با روش‌های مدرن ساخته شوند، طراحی و ساخت قالب‌ پل بتنی باید طبق استانداردهای جهانی صورت بگیرد تا ایمنی و استقامت کافی برای تحمل بار داشته باشد. 

سفارش ساخت قالب پل بتنی

قالب پل بتنی مانند دیگر قالب‌ها به صورت آماده در بازار یافت نمی‌شود، به همین جهت برای ساخت قالب پل، بعد از بررسی و اندازه گیری ابعاد سازه نیازمند سفارش ساخت قالب پل بتنی می‌باشید. پس از طراحی دقیق سازه و مشخص شدن اندازه‌ها توسط پیمانکار یا مهندس پروژه، نقشه مربوطه به کارخانه سازنده قالب تحویل داده می‌شود و تولیدکننده قالب شروع به تولید قالب‌های بتنی می‌کند. سفارش ساخت قالب پل سبب کاهش هزینه و صرفه جویی در وقت می‌شود.

نحوه سفارش قالب پل بتنی

در این بخش شما را با نحوه سفارش قالب پل بتنی آشنا می‌کنیم. برای اجرای پروژه های اقتصادی و به صرفه در ابتدا باید سازه مربوطه با جزئیات و به صورت کامل و دقیق طراحی گردد و اندازه ابعاد مشخص گردد، سپس نقشه سازه به شرکت سازنده قالب تحویل داده می‌شود. دقت فرمایید شرکت و تیم سازنده باید از دانش کافی برخوردار باشند و از روش‌های به روز و استاندارد جهت تولید قالب استفاده نمایند. مهندیسن شرکت پس از تایید نقشه  قیمت نهایی قالب‌ پل بتنی را اعلام می‌کنند و پس از دریافت تایید شما شروع به طراحی و تولید قالب می‌نمایند. شما می‌توانید برای سفارش قالب پل با تیم متخصص فرم کاوان تماس حاص نمایید و پس از دریافت مشاوره اقدام به ثبت درخواست کنید.

نکات کاربردی برای ساخت قالب پل و قالب بندی پل

  1. هنگام طراحی قالب‌ پل باید به نوع و کاربرد آن توجه کرد.
  2. طراحی قالب پل باید به گونه‌ای صورت بگیرد که باز و بسته کردن آن به راحتی انجام شود، توجه به این نکته باعث صرفه جویی در مدت زمان اجرای پروژه می‌شود.
  3. استقامت قالب باید به صورتی باشد که تحمل بار‌های وارده داشته باشد.
  4. طراحی قالب و قالب بندی پل باید به نحوی انجام بگیرد که از برون ریزی آب بتن هنگام بتن ریزی جلوگیری به عمل آید، درصورت بروز چنین اتفاق دیگر بتن قابل استفاده نیست.
  5. زمان قالب برداری نیز بتن باید به صورت کامل خشک شده شود و سپس عملیات قالب برداری انجام شود.

قیمت قالب پل

قیمت قالب پل تحت تاثیر عوامل‌های زیادی قرار دارد که می‌توان به مواد اولیه، نوع قالب و لوازم‌های جانبی اشاره کرد و قیمت نهایی قالب با توجه به موارد گفته شده محاسبه می‌شود، متاسفانه در بازار فروش قالب پل نوسانات زیادی وجود دارد و به سبب آن امکان درج قیمت ثابت در سایت امکان پذیر نیست، اما شما می‌توانید از طریق ارتباط با تیم فروش کاوان مهر نسبت به آخرین قیمت فروش قالب آگاهی پیدا کنید.

خرید قالب پل بتنی

خرید قالب پل بتنی از مهم ترین بخش پروژه می‌باشد، هنگام انجام پروژه پل سازی باید به نوع پل توجه کرد و با در نظر گرفتن شرایط اقدام به خرید کرد، چرا که عدم توجه به این نکته سبب می‌شود تا هزینه‌های هنگفتی را متحمل شوید؛ پس دریافتیم که خرید قالب پل باید طبق نیاز و کاربرد پل صورت بگیرد.

جمع بندی

برای استفاده از قالب پل بتنی ابتدا باید اقدام به سفارش ساخت قالب نمایید. ساخت قالب پل پس از طراحی دقیق توسط تیم سازنده متخصص صورت می‌گیرد. انتخاب سازنده قالب متخصص از دیگر گام‌های مهم هنگام سفارش قالب پل بتنی می‌باشد. شرکت سازنده باید از دانش کافی و روش‌های ساخت مدرن و استاندارد برخوردار باشد. قیمت نهایی قالب نیز پس از تایید کارخانه سازنده قالب تعیین شده و به پیمانکار یا مهندس اجرایی پروژه اعلام می‌گردد. قیمت قالب نیز به فاکتور‌های زیادی مثل جنس قالب و کیفیت مواد اولیه بستگی دارد.

ارتباط با کارشناسان