قیمت ساخت قالب مخازن بتنی

زمان مطالعه: 3 دقیقه

قالب مخزن چیست؟

قالب فلزی سد

قالب فلزی تونل

قالب فلزی خاص

قالب فلزی پل

پیشرفت علم در زمینه‌های ساخت و ساز عمرانی سبب شده است که قالب‌های کاربردی زیادی با مواد با کیفیت تولید شوند. استفاده از قالب‌های فلزی خاص در سازه‌ها سبب بهبود کیفیت، استحکام و طول عمر طولانی می‌شود. از قالب‌های خاص برای ساخت قالب مخازن، پل، سد و قالب تونل استفاده می‌شود، در این مقاله قصد آشنایی شما با قالب مخازن، نحوه تولید قالب مخازن و قیمت ساخت قالب مخازن بتنی داریم، سپس به کاربرد قالب مخازن اشاره خواهیم کرد. در ابتدا بهتر است بدانید که قالب مخازن یا مخزن در شکل‌های متفاوت تولید می‌شود و با توجه به کاربردشان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کاربرد انواع مخازن 

مخازن دارای انواع مختلفی هستند و با توجه به جنس آن به سه دسته فلزی، بتنی و پلی اتیلن تقسیم می‌شوند و با درنظر گرفتن جنس آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه به معرفی انواع مخزن می‌پردازیم.

مخزن فلزی

مخزن فلزی همانطور که از نامش مشخص است از  فلز بوده و دارای روکشی از جنس گالوانیزه می‌باشد. اتصالات در این مخزن توسط پیچ و مهره صورت می‌گیرد، وظیفه بدنه مخزن فلزی مقاومت در مقابل باد و وزن سیال می‌باشد. مخزن فلزی نسبت به مخزن بتنی دارای مقاومت کمتری است و برای ساختن مخزن فلزی نیازی به تهیه قالب خاص نیست.

مخزن بتنی

مخزن بتنی از بتن بوده و از مقاومت بسیار بالا برخوردار است. مخازن بتن به دلیل استحکام بالایی که دارد در پروژه هایی استفاده می‌گردد که مقاومت و استحکام در آن مهم‌ترین فاکتور می‌باشد. ساخت مخازن بتنی با توجه به جنس آن متفاوت است و برای اجرای آن نیاز به تهیه قالب مخزن داریم و با استفاده از قالب مخزن عملیات بتن ریزی صورت می‌گیرد. استفاده از قالب سبب ماندگاری، استحکام و مهار فشارهای بتن می‌شود، از این مخزن برای تصفیه فاضلاب استفاده می‌گردد.

مخزن پلی اتیلن

مخزن پلی اتیلن یا مخزن پلاستیکی نوع دیگر از مخازن می‌باشد. مخزن پلاستیکی نسبت به دو مخزن دیگر از مقاومت و ماندگاری بسیار کم برخوردار است، این مخزن در سه شکل عمودی، افقی و مکعبی طراحی شده و دارای حجم متفاوت هستند. حمل و نقل و نصب این نوع مخزن بسیار آسان بوده و دارای تعداد لایه های مختلف هستند.

نحوه ساخت و تولید قالب مخازن بتنی

هنگام اجرای مخازن بتنی شما نیازمند تهیه قالب مخزن می‌باشید.  نحوه ساخت و تولید قالب مخزن بتنی باید زیر نظر تولید کننده متخصص صورت گیرد، در ابتدا برای تولید کننده باید نوع مخزن و کاربرد آن را شرح دهید سپس شرکت مورد نظر با در نظر گرفتن توضیحات شما اقدام به برآورد میزان مواد مورد نیاز و  قیمت قالب مخزن می‌کند و بعد از تایید شما مراحل ساخت قالب صورت می‌گیرد. توجه داشته باشید که انتخاب تولید کننده معتبر کمک زیادی به کاهش هزینه‌های قالب بندی و ساخت مخازن می‌کند. از این رو چنانچه قصد سفارش قالب مخزن بتنی دارید می‌توانید از طریق ارتباط با شرکت فرم کاوان سفارشات خود را ثبت بفرمایید.

سفارش قالب مخزن بتنی 

قبل از بررسی نکات مهم هنگام سفارش قالب مخزن بتنی بهتر است به معرفی مخزن بپردازیم. مخزن، فضایی برای ذخیره سازی و انباشتن می‌باشد و به دلیل اهمیت و کاربرد مخزن، قالب تولید شده مخزن نیز باید از کیفیت عالی و ماندگاری بالا برخودار باشد تا در مقابل عوامل محیطی و بتن ریزی از استحکام کافی برخوردار گردد. مخازن‌ها از متریال‌های متفاوتی مانند گالوانیزه گرم، فایبرگلاس و بتن تولید می‌شود، اما برای فرم دهی و مقاومت نیاز به استفاده از قالب‌های پیش ساخته شده دارند. 

هنگام سفارش قالب مخزن باید به فاکتور‌های زیادی مانند جنس قالب، مواد اولیه، ماندگاری، قیمت تولید، روش تولید و شرکت تولید کننده توجه نمود. در ابتدای سفارش باید نوع و کاربرد مخزن مشخص کنید سپس به دنبال یک تولید کننده مطمئن و متخصص بگردید که از دانش و تخصص کافی، ابزارآلات، روش تولید استاندارد و به روز استفاده کرده و یک قالب به صرفه را ساخته و در اختیار شما قرار دهد.

خرید قالب مخازن بتنی

معمولا خرید قالب مخازن بتنی به آسانی اتفاق نمی‌افتد و به صورت آماده وجود ندارند، از این رو قبل از اجرای پروژه ساخت مخازن شما باید قالب مخزن مورد نیاز را به تولید کننده قالب سفارش دهید و پس از ساخته شدن قالب مخزن می‌توانید شروع به ساخت مخزن کنید. هنگام سفارش قالب حتما به کیفیت مواد استفاده شده و روش تولید قالب توجه فرمایید.

جمع بندی

پس از مطالعه مطالب بالا دریافتیم که قبل از انجام پروژه‌های ساخت مخازن باید اقدام به سفارش قالب مخزن نمایید. قالب مخزن مورد نظر بر اساس نوع مخزن و کاربرد آن تهیه و تولید می‌گردد، قالب مخزن باید از مقاومت کافی برخوردار باشد و برای اجرای یک پروژه اقتصادی باید به دنبال یک تولید کننده معتبر و متخصص باشید تا از صرف هزینه‌های اضافه جلوگیری شود.

 

ارتباط با کارشناسان