قیمت خرید قالب فلزی خاص

زمان مطالعه: 5 دقیقه

قالب فلزی خاص چیست؟

قبل از پرداختن به قیمت قالب فلزی خاص به معرفی این قالب می‌پردازیم. قالب خاص با ابعاد و ظاهر ویژه برای پروژه هایی که دارای سازه‌های برجسته، قوس و شیب دار هستند کاربرد دارد. در حقیقت زمانی که استفاده از ترکیب قالب‌های مدولار، فیلرها و اتصالات قالب بندی برای یک سازه امکان پذیر نباشد حرف از قالب های فلزی خاص به میان می‌آید. زمان ساخت و تولید قالب فلزی خاص باید به مواردی مانند قابلیت حمل و نقل راحت، قابلیت اجرا و نصب آسان و تنظیم دقیق توجه نمود. قیمت خرید قالب فلزی خاص نیز تحت تاثیر فاکتور‌های زیادی است و تولید این قالب‌ها به تخصص و ابزارآلات پیش‌رفته نیاز دارد که شرکت کاوان مهر با به کارگیری به روز ترین ابزارآلات و تخصص در این عرصه پیشگام است. قالب‌های خاص دارای انواع گوناگون با کاربرد متفاوت هستند که در ادامه به معرفی این قالب و کاربرد آن میپردازیم.

قیمت خرید قالب فلزی خاص

انواع قالب فلزی خاص

در بخش قبل خواندیم که قالب‌های خاص دارای انواع مختلف هستند که هر کدام کاربرد خاص خودش را دارد از جمله این قالب ها می‌توان به قالب‌های لغزنده(قالب بالارونده، قالب لغزنده افقی، قالب لغزنده عمودی)، قالب‌های پیش ساخته(قالب تیر پیش ساخته، قالب دیوار پیش ساخته، قالب ستون گرد، قالب موج شکن، قالب لوله سیمانی)، قالب تونل، قالب سد، قالب مخازن و پل سازی اشاره کرد و همانطور که از نام‌ شان مشخص است هر کدام برای پروژه های مختلف عمرانی مورد استفاده قرار می‌گیرند. 

قالب تونل

قالب تونل از جمله زیر شاخه‌های قالب فلزی خاص است. این قالب برای فرم دهی و مهار فشار به بدنه تونل مورد استفاده قرار می‌گیرد. قالب تونل برای طراحی و ساخت کانال‌های آب رسانی، تونل سازی و… سفارش داده می‌شود. اندازه و ابعاد این قالب بر اساس نیاز قابل سفارش است و دارای انواع گوناگون می‌باشند که بر اساس نوع پروژه تولید می‌شود.

قالب سد

قالب سد نیز عضوی از خانواده قالب‌های خاص می‌باشد. همانطور که از نام قالب مشخص است بیشترین کاربرد آن در سد سازی می‌باشد. با توجه نقش مهم قالب سد در سد سازیی، این قالب باید از کیفیت و استحکام بسیار بالا برخوردار باشد. به همین دلیل جنس و کیفیت مواد اولیه استفاده شده در قالب حائز اهمیت است. قالب سد دارای انواع مختلف است که هر کدام استحکام متفاوتی دارند و مهم‌ترین نوع آن قالب فلزی سد می‌باشد.

قالب مخازن

قالب مخازن یا قالب مخزن دارای شکل و ظاهری متفاوت است. این قالب برای مخازن آب، تصفیه فاضلاب و… استفاده می‌شود. جنس قالب مخازن از فلز می‌باشد و برای فرم دهی به مخازن و مهار بار در ساخت مخازن کاربرد دارد. جنس قالب مخازن باید ضد آب باشد و در مقابل شرایط جوی دچار زنگ ضدگی و افت کیفیت نشود. 

قالب پل

قالب پل برای ساخت و ساز انواع پل‌های آزاد راه کاربرد دارد. از این قالب جهت بتن ریزی و خشک نمودن بتن استفاده می‌گردد. جنس قالب پل نیز همانند دیگر قالب‌ها از فلز می‌باشد. هنگام ساخت قالب پل باید به کیفیت، استحکام و مواد اولیه توجه نمود. طراحی قالب پل بر اساس نیاز امکان پذیر است و کارفرما پس از طراحی نقشه پل و در اختیار گذاشتن آن نزد سازنده قالب می‌تواند قالب‌های پل را بر اساس طرح و نقشه سفارش داده و در هزینه اجرای پروژه صرفه جویی کند.

خرید و فروش قالب‌های بتنی خاص

کاربرد قالب فلزی خاص 

قالب فلزی خاص در مقایسه با قالب فلزی مدولار زمان زیادی برای ساخت نیاز دارد؛ چراکه قالب‌های مدولار دارای اندازه تعریف شده هستند و مدت زمان تولید آن بسیار کوتاه است ولی قالب‌های فلزی خاص به دلیل داشتن پیش‌ نیاز‌های گوناگون نیازمند زمان بیشتر برای تولید هستند. سازه هایی که دارای زاویه هایی به غیر از زاویه 90 درجه هستند نیازمند استفاده از قالب‌های فلزی خاص در ساختار خود می‌‌باشند به بیان دیگر هنگامی که امکان استفاده از قالب‌های لبه خم و تسمه ای وجود نداشت قالب‌های فلزی خاص مورد استفاده قرار می‌گیرند. از دلایل محبوبیت این قالب در ساخت و ساز می‌توان به قابلیت تنظیم، اجرا و حمل و نقل آسان آن اشاره کرد.

مزایای ساخت و تولید قالب فلزی خاص

مزایای خوب قالب فلزی خاص سبب محبوبیت و پرکاربرد شدن آن در انواع پروژه‌های عمرانی شده است. همچنین جابجای و حمل و نقل این قالب نیازی به جداسازی قالب ندارد. مقاومت و استحکام قالب خاص موجب شده است که از آن در پروژه‌های مختلف استفاده شود. در انتها به مهم‌ترین مزیت ساخت و تولید قالب فلزی خاص اشاره می‌کنیم. تولید قالب خاص قابلیت سفارشی سازی داشته و بر اساس نوع پروژه و ابعاد تعیین شده ساخته می‌شود. قابلیت سفارشی سازی این قالب باعث کاهش هزینه‌ها و افزایش سرعت عمل و اجرای پروژه شده است.

خرید قالب بتنی خاص

سفارش طراحی و ساخت قالب بتن خاص 

سفارش طرحی و ساخت قالب بتن خاص زمانی اتفاق می‌افتد که سازه‌ و ساختمان نیاز به بتن ریزی داشته باشند یا استفاده از قالب مدولار در سازه امکان پذیر نباشد. قالب‌ بتن خاص معمولا برای اجرای سد، پل، تونل و مخازن کاربرد دارد. قالب‌های خاص به دلیل سفارشی بودن آن از نظر هزینه و قیمت نسبت به قالب مدولار گران‌تر بوده و برای پروژه‌ها خاص استفاده می‌شود. قابل ذکر است که قالب بتن خاص به قالب بتن سفارشی نیز شهرت دارد. طراحی و ساخت قالب‌ بتن خاص دارای پیچیدگی و روش خاص می‌باشد و زمان تولید قالب سفارشی نسبت به تولید قالب مدولار بیشتر بوده و این امر سبب بروز تفاوت در قیمت گردیده است. 

برای سفارش قالب بتن خاص در ابتدا باید طراحی اصلی سازه صورت بگیرد، بعد از اتمام طراحی سازه، تعداد و اندازه قالب‌های خاص تعیین می‌گردد. شرکت سازنده قالب بعد از دریافت طرح و برآورد میزان آهن و فلز قابل استفاده در تولید قالب و زمان لازم برای ساخت قالب قیمت پایانی را به کارفرما اعلام می‌کند. در صورت تایید کارفرما تولید و ساخت قالب آغاز می‌شود.

قیمت قالب خاص بتن

قیمت قالب فلزی خاص به دلیل وجود پیچیدگی در روش ساخت آن نسبت به قیمت قالب مدولار بیشتر بوده و هزینه پروژه ای که از قالب خاص در ساختار خود استفاده کرده است به طور میانگین 10 تا 100 درصد گران تر از پروژه هایی است که از قالب مدولار استفاده کرده اند.

همانطور که قبلا اشاره شد عوامل های زیادی بر قیمت قالب فلزی موثر است که می‌توان به کیفیت قالب اشاره کرد. هر چه کیفیت قالب بالاتر باشد قیمت خرید قالب خاص نیز بیشتر می‌شود. شما می‌توانید با برقراری ارتباط با کارشناسان تیم فروش کاوان مهر از لیست قیمت انواع قالب خاص مطلع شوید.

سفارش و ساخت قالب خاص

فروش قالب خاص بتن

قالب‌های خاص دارای انواع و ابعاد مختلف هستند که تولید می‌شوند و در بازار عرضه می‌گردند. قیمت این قالب به دلیل وجود نوسانات زیاد در بازار آهن متفاوت است و هزینه کلی آن بعد از تکمیل پروژه مشخص می‌شود. برای فروش قالب خاص بتن باید به نکاتی مانند هزینه دستمزد کارگر، هزینه ساخت قالب، قیمت ورق  و آهن توجه کرد و با در نظر گرفتن عوامل گفته شده قیمت نهایی قالب مشخص می‌گردد.

جمع بندی

هنگامی صحبت استفاده از قالب فلزی خاص به میان می‌آید که استفاده از قالب مدولار غیر ممکن باشد و برای اجرای پروژه نیاز به استفاده از قالب‌ های خاص با اندازه و ابعاد ویژه داریم. این قالب برای ساخت تونل، پل، سد و مخازن کاربرد دارد. قیمت ساخت این قالب نسبت به قالب مدولار بالا می‌باشد در نتیجه هزینه کلی پروژه‌هایی که با قالب خاص اجرا شده اند بیشتر است.

ارتباط با کارشناسان