قیمت خرید قالب ستون مربع و مستطیل

زمان مطالعه: 5 دقیقه

قالب ستون مربع و مستطیل چیست؟

قالب فلری مدولار

قالب سازه های مدور

قالب فلزی استاندارد

قالب دیوار برشی

ستون یکی از بخش‌های مهم ساختمان است، وظیفه اصلی ستون تحمل بار سقف و انتقال آن به پی بوده و انواع مختلفی از ستون در ساختمان استفاده می‌شود. برای طراحی و پیاده سازی انواع ستون شما نیازمند خرید قالب ستون هستید، به طور مثال اگر شما قصد اجرای ستون مربع یا مستطیل را دارید باید برای سفارش و خرید قالب ستون مربع و مستطیل اقدام کنید.

در ساخت یک ساختمان هدف اصلی مهندسین و پیمان‌کاران، اجرای یک پروژه به صرفه همراه، ایمن و با کیفیت است، از این رو باید به کیفیت، قیمت قالب‌ و مصالح توجه نمایند. توجه داشته باشید که انتخاب تولیدکننده و فروشنده قالب‌های فلزی از عوامل  موثر و مهم در کاهش هزینه پروژه، کیفیت و زمان است. بر این اساس مصالح مورد نیاز خود را از شرکت‌های معتبر و متخصص ؛ شرکت فرم کاوان مهر معتبرترین تولید کننده در زمینه انواع قالب‌های فلزی مدولار، قالب‌های فلزی خاص، جک‌های ساختمانی و داربست آماده دریافت سفارشات شما عزیزان است.

قیمت خرید قالب ستون مربع و مستطیل

شکل ظاهری انواع قالب مدولار 

برای ایجاد انواع قالب مدولار با شکل هندسی متفاوت مانند مربع و مستطیل، گرد، L شکل و هشت ضلعی نیازمند به کارگیری پانل‌های قالب فلزی بتن، کنج‌های بیرونی و داخلی، نبشی پانچ شده و دیگر قطعات اتصالی می‌باشد. در کل برای طرحی قالب‌های ستون با شکل‌های هندسی متفاوت از دو بخش اصلی جدار قالب و کلاف یا قید استفاده می‌شود. همچنین برای حفظ راستای ستون نیز از مهار‌های مورب کشی و فشاری بکار گرفته می‌شود. 

معرفی قالب مربع و مستطیل

برای بتن ریزی ستون از قالب مدولار استفاده می‌شود و متداول‌ترین نوع ستون، ستون های مربع و مستطیل است، اما گاهی برای زیبایی بیشتر از قالب‌های ستون چند ضلعی نیز استفاده می‌شود. همانطور که اشاره شد وظیفه ستون انتقال فشار از سقف به پی ساختمان است بر همین اساس جنس قالب ستون باید دارای استحکام کافی باشد و فلز استفاده شده در قالب ستون از مرغوبیت خوبی برخوردار باشد.

جهت جلوگیری از پیچیدگی هنگام اجرای قالب مربع یا قالب مستطیل از ابعاد 50*50 به بالا از قید لوله‌ای یا گونیا استفاده می‌شود، قید لوله‌ای به کمک گیره متوسط از چهار جهت ستون به قالب ستون اتصال می‌یابد؛ قید لوله‌ای معمولا در اندازه‌های 75*75، 80*80، 100*100 موجود است. به طور کلی برای هر ستون به طور معمول 8 عدد قید لوله‌ای و 32 گیره متوسط در نظر گرفته می‌شود. 

قیمت سفارش و ساخت قالب فلزی ستون مربع و مستطیل مدولار

معرفی قالب گرد

برای ساخت و تهیه قالب‌های گرد از نیم دایره استفاده می‌شود و برای ساخت ستون‌های گرد کاربرد دارد. اتصال افقی قالب گرد توسط پیچ و مهره‌های مخصوص صورت می‌گیرد و اتصال عمودی قالب گرد نیز با استفاده از پین و گوه یا کلمپس انجام می‌شود. معمولا قالب ستون‌های گرد یا دایره ای شکل در قطر‌های 100 و 150 سانتی متری تهیه می‌شوند. قالب‌های دایره‌ای شکل که دارای قطر‌های کمتر از یک متر هستند الزام به استفاده از کلاف فولادی نیستند، اما در مقابل قالب‌های ستون گرد که از قطر‌های بیش از یک متر برخوردار هستند برای جلوگیری از تغییر شکل قالب و تابیدگی استفاده از کلاف فولادی ضروری می‌باشد. کلاف به مقطع توسط جوشکاری اتصال می‌یابد.

معرفی قالب L

قالب‌های L با توجه به نوع و ارتفاع ستون در سازه برای بتن ریزی استفاده می‌شود. روش نصب و اجرای قالب L نسبت به دیگر قالب‌ها سریع تر می‌باشد. این قالب جزو دسته پانل‌های قالب خاص شناخته می‌شود. متاسفانه قالب L در دیگر سازه‌ها قابل استفاده نیست و این نکته سبب افزایش هزینه‌های ساخت و ساز می‌گردد. وزن قالب‌های پانل سنگین می‌باشد و حمل و نقل آن به راحتی صورت نمی‌گیرد و برای نصب و جابجایی نیاز به استفاده از جرثقیل است.

قیمت خرید قالب مدولار مربع و مستطیل

نحوه ساخت و تولید قالب ستون مربع و مستطیل مدولار

نحوه ساخت و تولید قالب ستون مربع و مستطیل مدولار بر اساس نوع سازه، ابعاد و اندازه‌های مورد نیاز می‌باشد. قالب ستون مربع و مستطیل مانند دیگر قالب‌ها قابلیت سفارش سازی دارد. در ابتدا طرح و نقشه سازه و ساختمان کشیده می‌شود و بر اساس محاسبات ریاضی که صورت می‌گیرد تعداد ستون‌های سازه، اندازه و ارتفاع مشخص می‌شود. سپس اطلاعات و مشخصات در اختیار سازنده قالب قرار داده می‌شود و قالب‌ها بر اساس اطلاعات ساخته و برای اجرای پروژه در اختیار مهندسین قرار می‌گیرد. ساخت قالب ستون مربع و مستطیل بر اساس نیاز به کاهش هزینه‌ها و تسریع بخشیدن ساخت و ساز کمک چشم گیری می‌کند.

نکات مهم هنگام سفارش قالب ستون مربع و مستطیل مدولار

قبل از اقدام به سفارش ساخت قالب ستون مربع و مستطیل باید به نکات زیادی توجه نمود که در ادامه به چند مورد اشاره خواهیم کرد. از جمله این فاکتور‌ها می‌توان به تخصص و دانش سازنده قالب، سابقه تولیدکننده قالب، روش ساخت، کیفیت مواد اولیه و قیمت سفارش و ساخت قالب توجه کرد. سفارش قالب ستون مربع و مستطیل مدولار از مهم‌ترین مراحل ساخت و ساز است و می‌تواند در روند پروژه، کیفیت و ایمن سازی ساختمان کمک کند.

تولید و ساخت قالب مربع مستطیل مدولار

فروش قالب ستون مربع و مستطیل

با توجه به رونق یافتن ساخت و ساز بازار فروش قالب‌های ستون مربع و مستطیل بسیار گرم است، اما یافتن قالب ستون با کیفیت و به صرفه کار دشوار به نظر می‌رسد و با توجه به نقش ستون در ساختمان هنگام خرید قالب ستون باید به فاکتور‌هایی مثل کیفیت، جنس، قیمت قالب و قطعات مورد نیاز ستون بندی توجه کرد.

قیمت قالب ستون مربع و مستطیل

بعد از کیفیت قالب ستون، قیمت قالب ستون‌های مربع و مستطیل از دیگر مسئله ای است که مهندسین با آن سروکار دارند، باید دانست که قیمت قالب ستون بسته به عواملی مثل قیمت و جنس فلز متفاوت است، اما متاسفانه وجود نوسانات زیاد در قیمت فلزها نمی‌توان قیمت مشخص برای قالب‌های ستون مربع و مستطیل در نظر گرفت و شما می‌توانید از طریق برقراری تماس با تیم کارشناسان فروش فرم کاوان مهر از آخرین قیمت انواع قالب ستون مطلع شوید.

جمع بندی

قالب مدولار در اشکال هندسی متفاوت تولید می‌شود که پرکاربردترین نوع آن قالب‌ ستون مربع و مستطیل مدولار است. قالب‌های مدولار قابلیت سفارشی سازی داشته و بر اساس نیاز و ابعاد درخواست شده تولید می‌شود. قیمت سفارش قالب‌های مربع و مستطیل مدولار از نظر اقتصادی بسیار به صرفه است و به کاهش هزینه‌های ساخت و ساز کمک می‌کند. در مطالب بالا دریافتیم که هنگام انتخاب سازنده قالب باید به فاکتور‌های زیادی مثل هزینه ساخت، مواد اولیه، کیفیت مواد، دانش و تخصص سازنده و روش ساخت توجه کرد تا یک سازه ایمن و با کیفیت ساخته شود.

ارتباط با کارشناسان