قیمت فروش قالب فلزی مدولار

زمان مطالعه: 6 دقیقه

قالب فلزی مدولار چیست؟

قالب مدولار استاندارد

قالب ستون مربع و مستطیل

قالب سازه‌های مدور

قالب‌ دیوار برشی

قبل از صحبت درباره قیمت فروش قالب فلزی مدولار بهتر است در ابتدا به معرفی این قالب به پردازیم. قالب‌ فلزی مدولار یا قالب‌های بتن استاندارد در ابعاد و مدل‌های مختلف طراحی و تولید می‌شود و در بازار به صورت آماده قابل دسترسی است. قالب‌های فلزی برای قالب بندی و طراحی دیوارهای برشی، فونداسیون و ستون‌ها استفاده می‌شوند. اگر بخواهیم تعریف دقیق‌تری از کاربرد این نوع قالب به میان ‌آوریم می‌توانیم بگوییم سازه‌هایی که ساختار تکراری و ثابت دارند از قالب بتن مدولار استفاده می‌کنند.

علاوه بر اینکه قالب فلزی مدولار به صورت آماده و در اندازه‌های استاندارد تولید و عرضه می‌گردد قابل سفارش نیز می‌باشد و این امکان وجود دارد که ساخت قالب مدولار بر اساس اندازه‌های مورد نیاز شما ساخته و تولید شود.  قیمت فروش قالب فلزی مدولار نیز متنوع است و این قالب‌ها با قیمت متفاوت و کیفیت‌های گوناگون قابل خرید هستند.

قیمت فروش قالب فلزی مدولار

استفاده از قالب مدولار چه مزیتی به همراه دارد؟

استفاده از قالب مدولار در ساخت و ساز‎‌ها دارای مزیت مهمی است. قالب بتن مدولار معمولا در ابعاد مختلف تولید می‌شود، این نوع قالب دارای ارتفاع یک، یک و نیم و دو متر و عرض آنها ۱۰ الی ۵۰ سانتی متر با ضریب ۵ سانتی‌متر می‌باشند. استفاده از قالب مدولار در سازه‌ها بر کیفیت و طول عمر آن تاثیر مستقیم می‌گذارد و در انتها سازه ای ایمن و زیبا را به شما تحویل می‌دهد. در ادامه به معرفی مزیت این قالب اشاره می‌کنیم.

مزیت قالب مدولار

 1. قالب‌فلزی مدولار نسبت به دیگر‌ قالب‌ها از مقاومت بالایی برخوردار بوده و به مهار فشار و بتن کمک می‌کند.
 2. قالب مدولار از سرعت بالا برخوردار است و اجرا و راه اندازی آن به آسانی امکان پذیر می‌باشد.
 3. قالب مدولار در ابعاد و اندازه‌های گوناگون ساخته و تولید می‌شود.
 4. این قالب‌ها قابلیت چندین بار استفاده در انواع سازه‌ها را برای شما فراهم می‌کند.
 5. حمل و نقل قالب مدولار بسیار راحت می‌باشد و به افزایش طول عمر سازه کمک می‌کند.
 6. هزینه تولید و راه اندازی این قالب‌ها به صرفه می‌باشند و با یک بار خرید قالب مدولار می‌توانید از آن در چندین پروژه استفاده کنید.
 7. جنس ورق قالب‌های مدولار از مواد اولیه با کیفیت و درجه یک تهیه شده اند.
 8. ایمنی قالب‌های مدولار بسیار بالا می‌باشد و به طراحی سازه‌های ایمن کمک می‌کند.
 9. در مقابل رطوبت و عوامل محیطی مقاوم می‌باشد.
 10. اندازه و سایز قالب مدولار پس از تولید ثابت بوده و غیر قابل تغییر است.

فروش قالب مدولار فرم کاوان

ویژگی قالب فلزی مدولار

از ویژگی‌های مهم و کاربردی قالب فلزی مدولار می‌توان به سفارشی سازی آن اشاره کرد. قالب‌های فلزی مدولار بر اساس نوع سازه و ساختمان قابل تولید و ساخت می‌باشد. هنگامی که طرح و نقشه ساختمان کامل شد و اندازه و ابعاد آن مشخص گردید شما می‌توانید صرفه جویی در هزینه‌ها با شرکت سازنده ارتباط بگیرید و سازنده قالب بعد از دریافت اندازه‌ها اقدام به تخمین قیمت نهایی قالب فلزی مدولار می‌کند و پس از دریافت تایید از طرف شما ساخت قالب مدولار را آغاز می‌نماید.

از دیگر ویژگی قالب فلزی مدولار می‌توان به کاهش هزینه ها و صرفه جویی در وقت اشاره کرد. زمان استفاده از قالب مدولار در ساختمان و سازه‌ها شاهد افزایش مدیریت کنترل کیفیت سازه و ساختمان خواهید بود. همچنین قالب فلزی مدولار قابل تنظیم می‌باشد و می‌توانید بر اساس نیاز خود اندازه و ابعاد آن را تغییر دهید.

ابعاد و اندازه قالب فلزی مدولار

وجود سازه‌های مختلف با اندازه و ابعاد متفاوت سبب شده است تا قالب فلزی مدولار در ابعاد و اندازه‌های مختلف ساخته شود و در صورت مراقبت از این قالب، امکان چندین بار استفاده در پروژه های مختلف را برای شما فراهم می‌کند. همچنین این قالب‌ها بر اساس نیاز شما می‌تواند در اندازه دلخواه تان تولید گردد که در این صورت باید با سازنده قالب ارتباط بگیرید. به صورت کلی این قالب‌ها با سطح 3 میلی متر، تسمه‌های پانچ شده 5 میلی متر و برای افزایش استحکام از ورق 3 میلی متر و 4 میلی متر تولید می‌شود.

نحوه تولید و ساخت قالب‌ مدولار

نحوه تولید و ساخت قالب مدولار بر اساس نوع آن متفاوت است. قالب‌های مدولار بتن از لحاظ سیستم و نحوه تولید به دو دسته عمده قالب‌های لب جوشی یا تسمه جوشی و قالب‌های لبه خم تقسیم می‌شوند. وجود تفاوت در روش تولید این‌قالب ها سبب ایجاد تفاوت قیمت در قالب‌های مدولار شده است. برای ساخت قالب‌های لبه خم از دستگاه‌های لبه خم کن استفاده می‌شود. روش ساخت قالب‌های تسمه ای بسیار متفاوت‌تر از قالب لبه خم می‌باشد. برای تولید و ساخت قالب تسمه ای از روش جوشکاری استفاده می‌کنند و قالب‌ها به صورت جداگانه تولید می‌شوند. برای شناخت بیشتر این دوسته در ادامه به توضیح هر کدام می‌پردازیم.

 قالب‌های مدولار تسمه جوشی

سطح قالب‌های مدولار تسمه جوشی از ورق ۳ میلst37۷ فولاد مبارکه ساخته می‌شوند، تسمه های وسط که تحت عنوان سخت کننده‌ها یا استیفنرهای وسط نیز شناخته شده اند از ورق ۳ یا ۴ میل فولادمبارکه تولید می‌شوند. قالب‌های مدولار بتن به علت استفاده از ورق ۵ میل نسبت به قالب‌های لب خم وزن بیشتری دارند، نکته‌ مهمی که باید به آن توجه کرد نحوه جوشکاری تسمه‌های قالب مدولار است؛ تمام تسمه ها در این قالب به روش جوشکاری co۲ به یکدیگر و سطح قالب متصل می‌گردند و برای سطح اکسپوز مناسب‌تر می‌باشند.

قالب‌های لبه خم یا قالب‌های خم

شرکت فرم کاوان مهر تنها تولید کننده قالب مدولار لبه خم همراه با کیفیت عالی در شهر قم می‌باشد. قالب فلزی لبه خم تماماً از ورق ۳ میل  st37 فولاد مبارکه اصفهان تولید می‌شود که ورق سه میل ابتدا پانچ می‌گردد و سپس خم ۹۰ درجه داده می‌شود.

خرید قالب مدولار لبه خم

کاربردهای‌ قالب فلزی مدولار

قالب‌های فلزی مدولار نوعی قالب بتن است که برای بتن ریزی و فرم دهی در سازه‌ها استفاده می‌شود. این قالب ها قابلیت تنظیم و تغییر ابعاد را دارد. وجود این ویژگی سبب می‌شود که انعطاف پذیری و کیفیت سازه‌ها و ساختمان‌ها بالا رود. در ادامه به کاربرد‌های قالب فلزی مدولار اشاره می‌کنیم.

 1. قابلیت استفاده در ساختمان‌های مسکونی و تجاری 
 2. قابلیت استفاده در پل‌ها و سازه‌های عمرانی مانند: پی، ستون و دیواره‌های بتنی
 3. قابلیت استفاده در ساخت و ساز‌های صنعتی مانند: کارخانه‌ها، انبار‌ها و ساختمان‌های صنعتی

انواع قالب فلزی مدولار

با توجه به نقش و اهمیت قالب فلزی مدولار در سازه‌ها، انواع مختلف قالب فلزی مدولار با کاربرد‌های متفاوت تولید می‌شود. از پرکاربردترین نوع قالب مدولار می‌توان به قالب ستون اشاره کرد. قالب ستون با مقطع‌های دایره ای شکل و مربع شکل ساخته می‌شوند. در ادامه به انواع قالب فلزی مدولار اشاره خواهیم کرد:

 1. قالب با مقطع دایره‌ای
 2. قالب ستون
 3. قالب فلزی دیوار
 4. قالب فلزی فوندایسون 
 5. قالب فلزی قوسی
 6. قالب پله
 7. قالب فلزی تن کنج
 8. قالب لبه خم 
 9. قالب تسمه‌ای

قیمت تولید قالب‌های مدولار بتن لبه خم فرم کاوان مهر

 

هدف از تولید و ساخت قالب فلزی مدولار

هدف از تولید و ساخت قالب فلزی مدولار استحکام بخشید به سازه و افزایش طول عمر و کیفیت می‌باشد. استفاده از قالب فلزی مدولار به پیمانکار پروژه در ساخت راحت و سریع اجزای مختلف ساختمان مانند کف، دیواره‌ها  و پله‌‌ها کمک می‌کند. قابل ذکر است که انواع مختلف قالب بتن ساخته و عرضه می‌شود که در این میان قالب فلزی مدولار نسبت به دیگر قالب‌ها دارای کاربرد بیشتر است.

قیمت خرید قالب مدولار

قیمت خرید قالب مدولار به فاکتور‌های مختلفی مانند نوع قالب، نحوه تولید و مواد سازنده آن بستگی دارد، اما به علت وجود نواسانات در قیمت مواد اولیه قالب‌های بتن، قیمت خرید این قالب‌ها متغییر می‌باشند، از این رو برای دریافت اطلاع دقیق از قیمت قالب لطفاً با کارشناسان واحد فروش شرکت تماس حاصل فرمایید.

جمع بندی

قالب فلزی مدولار یکی از زیر مجموعه‌های قالب فلزی بتن است. این قالب دارای انواع مختلف است که هر کدام کاربرد خاص خودشان را دارند. این قالب در اندازه‌ و ابعاد متفاوت ساخته و تولید می‌شوند. یکی از ویژگی‌های مهم قالب مدولار، قابلیت سفارشی سازی آن است. همانطور که می‌دانید ساختمان‌ها و سازه‌ها بر اساس نیاز دارای اندازه و ابعاد متفاوت هستند و استفاده از قالب مدولار در ساختار آن‌ها اجازه می‌دهد قالب‌های مدولار بر اساس نیاز طراحی و ساخته شوند. 

قالب فلزی مدولار از لحاظ تولید و ساخت به دو دسته اصلی قالب‌های لب جوشی و تسمه جوشی تقسیم می‌شوند. روش ساخت هر کدام از این دسته‌ها متفاوت هستند. استفاده از قالب مدولار مزیت‌های زیادی به همراه دارند از مهم‌ترین مزیت‌های این قالب می‌توان به قابلیت چندین بار استفاده در انواع پروژه‌ها  اشاره کرد. قیمت قالب مدولار نیز تحت تاثیر عوامل‌های زیادی مثل کیفیت، جنس و روش تولید آن می‌باشد.

ارتباط با کارشناسان