قیمت خرید قالب سد

زمان مطالعه: 4 دقیقه

قالب سد چیست؟

قالب فلزی مخازن

قالب فلزی پل

قالب فلزی تونل

قالب فلزی خاص

برای اجرای پروژه‌های عمرانی و ساخت سازه‌ها نیازمند ابزار و دستگاه‌های مختلف هستیم، کیفیت، نحوه اجرا پروژه، مدت زمان اتمام پروژه و هزینه آن ارتباط مستقیم با این ابزار‌ها دارد؛ و یکی از اصلی ترین ابزار مورد نیاز برای اجرای سازه، قالب است. استفاده از قالب در سازه به قدری مهم و کاربردی بوده که در صورت عدم استفاده از آن پروژه با شکست مواجه می‌شود. برای اجرای پروژه‌های سد سازی نیز ما نیازمند به کارگیری قالب سد هستیم و هزینه کلی پروژه وابسته به قیمت خرید قالب سد می‌باشد.

قالب سد چیست و چه کاربردی دارد؟

استفاده از قالب سد در صنعت سدسازی اهمیت بسیاری دارد، هدف استفاده از قالب سد جهت فرم دهی به بتن‌ می‌باشد. قالب سد انواع متنوعی دارد و هنگام استفاده از آن باید به سازگاری قالب با سازه توجه کرد، از کاربردهای مهم قالب سد در سد‌سازی می‌توان به شکل دهی و فرم دهی به دیواره‌های سد و تحمل فشار‌های وارده از جانب بتن اشاره کرد. جنس قالب سد بتنی باید از مواد اولیه با کیفیت تولید شود تا از مقاومت کافی در مقابل بتن، جک مایل و براکت برخوردار باشد. 

روش اجرای قالب سد

در این بخش به نحوه اجرا و قالب بندی سد اشاره خواهیم کرد، قالب‌های سد به صورت پانل‌های یک دست و بزرگ تولید می‌شوند و به دلیل ارتفاع بلند سد انجام بتن ریزی و قالب بندی به صورت لایه لایه انجام می‌گیرد، در این روش بعد از بتن ریزی قالب سد بتنی در سطح بالا قرار می‌گیرد و بتن ریزی در این سطح اتفاق می‌افتد. جنس‌ قالب‌های سد بتنی از ورق‌های فولادی یا پلی وود تهیه شده اند که قابلیت چندین بار استفاده را برای شما فراهم می‌سازد. وزن قالب‌های فلزی سد نسبت به قالب پلی وود سنگین‌تره بوده و در نتیجه قیمت قالب سد فلزی به مراتب بیشتر می‌باشد. 

انواع قالب فلزی برای قالب‌بندی سد‌های بتنی

انواع قالب فلزی برای قالب بندی سد‌های بتنی وجود دارند، اما از میان این قالب‌ها باید قالب مناسب با سد انتخاب شود. با توجه به نوع سد، قالب انتخاب شده باید پاسخگوی نیاز این سازه باشد. به طور کلی قالب‌های سد بر اساس جنس و کاربردشان به سه دسته قالب آجری، قالب چوبی و قالب فلزی تقسیم می‌شوند که در ادامه به معرفی هر کدام خواهیم پرداخت.

قالب فلزی سد

قالب فلزی سد یکی از پرکاربرد ترین نوع قالب می‌باشد. این نوع قالب در ساختن سد‌های بتنی برای بتن ریزی استفاده می‌شود. قالب فلزی نسبت به دیگر قالب‌ها از استحکام بسیار بالا برخوردار است. از دیگر دلایل پرکاربرد بودن قالب فلزی سد می‌توان به ماندگاری طولانی مدت و سهولت در اجرای قالب اشاره کرد. قالب فلزی برای پروژهایی که دارای حجم کاری بالا هستند انتخاب مناسبی است. 

قالب آجری سد

جنس قالب آجری از آجر بوده و این نوع قالب بیشتر برای دیواره‌های حایل با خاک هستند و شالوده استفاده می‌شوند. قالب‌های آجری دارای قدرت جذب بالایی هستند و مقدار آب فراوانی را به خود جذب می‌کنند. به همین دلیل برای جلو گیری از جذب آب، سطح آن را با نایلون می‌پوشانند، این نوع قالب کاربرد بسیار کمی در ساختن سد دارد.

قالب چوبی سد

همانطور که از نام قالب مشخص است این قالب از چوب تهیه شده است. چوب استفاده شده در این قالب از درختان سوزنی برگ و پهن برگ تهیه می‌شود. کیفیت چوب این درختان بالا بوده و دارای استحکام کافی هستند. این قالب نسبت به قالب چوبی سد دارای ماندگاری کم‌تر بوده و به همین دلیل کاربرد کم‌تری نسبت به قالب فلزی در قالب بندی و ساخت سد دارد. بیشترین کاربرد این قالب در ساختمان سازی می‌باشد، اما استفاده از این قالب در ساختمان‌های بلند سبب کاهش عملکرد و طولانی شدن زمان اجرای پروژه می‌شود.

ویژگی‌های قالب فلزی برای قالب بندی سد

  1. قالب‌های فلزی سد از استحکام و مقاومت بالا برخوردار هستند. دلیل استحکام بالای این نوع قالب‌ها تحمل و مهار فشار بتن هنگام بتن ریزی می‌باشد.
  2. قالب‌های فلزی از انعطاف پذیری قابل توجهی برخوردار هستند. انعطاف پذیری قالب فلزی در سد سازی و قالب بندی باعث می‌شود از آن‌ها برای فرم دهی و شکل دهی اجزای سد استفاده شود.
  3. قالب‌های فلزی قابلیت حمل آسان و استفاده مجدد دارند. پس از اتمام پروژه شما می‌توانید این قالب‌ها را به راحتی جدا کرده و از آن‌ها برای انجام پروژه های دیگر استفاده نمود.
  4. پایداری و ماندگاری قالب‌های فلزی نسبت به دیگر قالب‌ها قابل قیاس نبوده و در مقابل شرایط محیطی مانند تعریق، آب و ضزبه مقاوم است و همین نکته سبب ماندگاری بالای آن می‌شود.

ساخت قالب فلزی سد بتنی

قالب فلزی سد با توجه به شرایط، اندازه و کاربرد آن ساخته می‌شود. به بیان دیگر هنگام طراحی سد، اندازه و ابعاد سد مشخص می‌شود و با توجه به ابعاد مشخص شده طراحی قالب توسط شرکت سازنده صورت می‌گیرد. تولید کننده قالب پس از دریافت اطلاعات ثبت شده توسط شما اقدام به محاسبه میزان فلز، مصالح و مواد اولیه کرده و در نهایت قیمت نهایی را به شما اعلام می‌کند و بعد از تایید ساخت قالب فلزی سد بتنی را آغاز می‌کند. 

دقت داشته باشید هنگام سفارش و ساخت قالب سد از کیفیت کار، تخصص، دانش، روش تولید قالب و ابزارهای تولید آن اطمینان حاصل نمایید تا خروجی کار از کیفیت بالا برخوردار شود و در هزینه اجرای پروژه صرفه جویی به عمل آید.

 سفارش قالب فلزی سد ‌های بتنی

 با توجه به این که سد‌ها بتنی بر اساس شرایط و نیاز دارای اندازه‌های متفاوت می‌باشند و قالب‌های آماده برای ساخت و قالب بندی سد وجود ندارد. ساخت و تولید قالب‌ سد به صورت پروژه ای بوده و سفارش قالب فلزی سد‌های بتنی پس از طراحی و تایید مهندیسن توسط تولیدکنندگان قالب صورت می‌گیرند. شرکت فرم کاوان با داشتن بیش از 20 سال سابقه در ساخت انواع قالب و انجام پروژه‌های وسیع آماده ساخت انواع قالب‌های فلزی مورد نیاز شما می‌باشد. شما می‌توانید برای مشاوره و سفارش قالب سد با شماره‌ تماس‌های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

قیمت قالب سد 

قیمت قالب سد بر اساس متغیر‌های زیادی مثل کیفیت، نوع مصالح استفاده شده و کاربرد آن متفاوت است؛ میان کیفیت و قیمت فروش قالب سد رابطه مستقیم وجود دارد، به هر میزان کیفیت مصالح و مواد به کار رفته در قالب بیشتر باشد قیمت خرید سد بتنی به مراتب نیز بیشتر است، شرکت فرم کاوان مهر با هدف کاهش هزینه‌های پروژه و قالب بندی سد صرفه جویی لازم را در زمان تولید قالب مد نظر می‌گیرد تا قالب باصرفه و اقتصادی را بدون افت کیفیت در اختیار مشتریان قرار دهد؛ شما می‌توانید برای دریافت لیست قیمت با تیم کارشناسان فروش فرم کاوان مهر تماس حاصل فرمایید.

جمع بندی

در این مقاله دریافتیم که قالب سد از مهم‌ترین بخش سد سازی محسوب می‌شود و از این قالب با هدف فرم دهی دیواره‌های سد، کاهش فشار وارده از بتن و ابزارها استفاده می‌شود. قالب‌ سد با دو جنس فولادی و پلی وود تولید می‌شود، اما قالب فولادی دارای وزن سنگین‌تر ، کیفیت و قیمت بالاتر می‌باشد.

ارتباط با کارشناسان